Svatopluk Sváti Karáska
gospel spiritual psychedelic band
Rostislav Tvrdík – akustická kytara/zpěv, Petr Kumandžas – basová kytara/zpěv, Hanka Gesseldorferová – bicí, Cyril Křeček – sólová kytara/zpěv
Noc kostelů
Pátek 29. května 2026, 20.00
Zprávy
Augenblick
hebrejské a jidiš písně
Tomáš Molnár – zpěv/úvody k písním, Rostislav Tvrdík – kontrabas/zpěv, Aliaxandr Yasiňskij – akordeon, Juraj Stieranka – housle
Noc kostelů
pátek 29. května 2026, 17.00
Evangelický kostel na Teplické ulici v Děčíně-Podmoklech
Památka děčínských obětí roku 1945
Hřbitov Děčín – Folknáře, hromadný hrob obětí roku 1945
8. května 2026, 15.00
Motto:
Na paměť více jak tří set obětí roku 1945, které odpočívají na tomto místě. Ztratily život, protože lidská nenávist byla silnější něž láska.
20. března 2026 od 17.00 se v přednáškovém sále Oblastního muzea Děčín koná výroční valná hromada Děčínsko-podmokelské vlastivědné společnosti.
5. března 2026 převzal archeolog Tomáš Velímský na zámku z rukou primátora Jiřího Anděla Cenu města Děčína za rok 2025. Městu velmi děkujeme za tento velice milý a významný počin a našemu emeritnímu předsedovi Vlastimilu Pažourkovi za podání návrhu.
V úterý 10. března 2026 od 17.00 pořádáme s podmokelským Plezírem další přednášku. Naše akce se většinou točí kolem minulosti, tentokrát však půjde o budoucnost. Kam směřuje Děčín? Jak přistupovat k městskému plánování v době demografické krize? Co znamená tolik skloňované slovo rozvoj?
Na konci roku 2025 jsme dokončili dvouletý projekt restaurování soch sv. Floriána, sv. Šebestiána a Panny Marie Immaculaty na průčelí kostela sv. Františka Xaverského v Bělé u Děčína.
Srdečně zveme na přednášku 3. února 2026 od 17:00 hodin v Plezíru na rohu Thomayerovy a Teplické ulice v Podmoklech
Thomas Oellermann - Podmokly/Bodenbach proti nacismu. Z historie německé sociální demokracie v Českých zemích
Nedávno se Děčínsko-podmokelské vlastivědné společnosti podařilo obnovit rozbitou historickou pamětní desku z počátku 20. století v jednom z vodárenských objektů v údolí Teichgraben mezi Bělou a Maxičkami.
Přátelé, o první neděli adventní 30. listopadu 2025 se v kostele v Bělé u Děčína koná výroční poutní mše svatá ke cti patrona kostela a obce sv. Františka Xaverského. Začátek je v 17.30, sloužit bude nový podmokelský farář P.
